Projektā “Varu.Protu.Daru” bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem bija iespēja saņemt teju pusotru tūkstoti speciālistu konsultāciju gada laikā

31.10.2023. Latvijas Bērnu atbalsta fonda (LBAF) sociālās rehabilitācijas programmā “Varu.Protu.Daru” 40 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem, audžuvecākiem vai aizbildņiem gada laikā ir bijusi iespēja saņemt teju pusotru tūkstoti speciālistu konsultāciju. Vislielākais pieprasījums ir bijis pēc fizioterapeita un ergoterapeita.

Gada laikā, kad norisinājās LBAF īstenotā sociālās rehabilitācijas programma “Varu.Protu.Daru.” bērniem un viņu ģimenēm bija iespēja apmeklēt tādus speciālistus kā ABA terapeits, kustību deju terapeits, audiologopēds, ergoterapeits, fizioterapeits, kā ar uztura speciālists.


“Sociālās rehabilitācijas programmas nosaukumu “Varu.Protu.Daru” mēs izvēlējāmies apzināti, jo katram vārdam ir ļoti būtiska nozīme. Varu – tas nozīmē atbalstīt bērnu un atrast lietas, kuras viņš var izdarīt, kā arī sniegt atbalstu vecākiem, sakot, ka viņi var būt gan stipri, gan vāji. Nākamais solis ir mācīties prast, kas realitātē nozīmē gūt jaunas zināšanas un prasmes. Savukārt vārds “daru” sociālās rehabilitācijas procesā ir ļoti svarīgs. Pēc konsultācijas ar speciālistu nākamais posms ir darīt pašiem,” uzsver LBAF vadītājs Kaspars Markševics.
Organizācijas vadītājs arī zina stāstīt, ka sociālās rehabilitācijas pakalpojuma norises laikā tika organizēti četri dažādi pasākumi, kuros tika aicināti piedalīties gan bērni, gan viņu vecāki. Kopīgās aktivitātes arī bija vēl viens veids, kā izrauties no ikdienas un gūt pozitīvas emocijas. Visa pakalpojuma laikā gan bērniem, gan arī vecākiem tika nodotas zināšanas un iemaņas prasmju attīstībai sekmīgai integrācijai sabiedrībā. Pateicoties fondu atbalstam, bija iespēja nodrošināt pakalpojumu tik lielam bērnu lokam, kuri dzīvo ne tikai Rīgā. Pakalpojumā piedalījās arī bērni, kuri ikdienā dzīvo Jūrmalā, Ogres, Mārupes, Ķekavas, Jelgavas un Tukuma novados.

“Ziemassvētkos mēs kopā ar Doktoru Haštagu izspēlējām dažādus brīnumainus eksperimentus un katra ģimene saņēma svētku dāvanu. Bērni bija aizrautīgi skatītāji, jo ne katru dienu var izbaudīt kā turēt uguni uz rokas, vai kā veidojās dūmi. Doktors Hštags aizrāva kā mazus tā lielus. Lieldienu pasākumā gājām rotālās kopā ar "Teikas muzikantiem". Pat tie bērni, kuro parasti izvēlējās sēdēt malā un pētīt apkārtnotiekošo, tie gāja rotaļās - kopā dziedājām un dejojām. Bija daudz prieka Lieldienu pasākumā, ka pietika visam pavasarim! Jau jūnijā svinējām ģimenes dienu, kad kopīgi apmeklējām Brīvdabas muzeju un piedalījāmies īpašā fotosesijā, kuras laikā tapa ģimenes portreti. Pēdējais pasākums mums visiem kopā bija Sepembra svinības, kad aicinājām pie sevis klaunu, kurš ar mums kopā izspēlēja dažādas stafetes, dziedājām dziesmas un djeojām! Četri prieka un sirsnības pilni pasākumi!” uzsver K. Markševics, piebilstot, ka līdz ar sociālā pakalpojuma noslēgšanos šī ada oktobra beigās, LBAF speciālsti saņemot daudz pateicības no ģimenēm par paveikto viņu labā.


Jāpiebilst, ka pašlaik LBAF kopā Rīgas domes Labklājības departamentu un Sociālo dienestu meklē iespējas atbalsta turpināšanai ģimenēm, kurās aug bērns ar īpašām vajadzībām.


Par sociālās rehabilitācijas pakalpojuma “Varu.Protu.Daru.”:
Sociālās rehabilitācijas pakalpojuma “Varu.Protu.Daru.” tika īstenots ar Eiropas Savienības fondu finansējumu projekta Nr. 9.2.2.3./22/A/005 “Sociālās rehabilitācijas
pakalpojums “Varu.Protu.Daru” bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm” ietvaros.


Par LBAF:
LBAF (Latvijas Bērnu atbalsta fonds) ir sabiedriskā labuma organizācija, kas darbojas kopš 1994.gada 26. janvāra. Kopš 2019.gada nogales LBAF ir arī sociālo pakalpojumu sniedzējs, un ikdienā nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem un viņu piesaistes personām. LBAF atbalsta tādi Latvijas uzņēmumi kā AS “Olainfarm”, “Kronus”, “InterCars:”, “Depo” un citi.
Papildu informācija:
Tālrunis: 26537067
E - pasts: pr@lbaf.lv